Libido jest kwestią bardzo indywidualną, raz jego poziom spada, innym razem potrafi być bardzo wysoki. Wiele osób zastanawia się, od czego to zależy. Czy dieta może mieć wpływ na poziom libido? Co jeść, aby cieszyć się z udanego życia seksualnego?

Afrodyzjaki, czyli co jeść?
Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale dieta ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy oraz czy mamy ochotę na seks, czy wręcz przeciwnie. Obecnie badania naukowe potwierdzają, że niektóre potrawy zwiększają popęd seksualny. Mięsożercy, z pewnością zadowolą się stekiem bogatym w cynk, który znacznie ponosi poziom  testosteronu. Czerwone mięso należy oczywiście jeść z umiarem, niemniej jednak bardzo pozytywnie wpływa na libido. Warto wzbogacić swoją dietę także w dużo warzyw i owoców. Na popęd seksualny korzystny wpływ mają między innymi brzoskwinie. Warto jeść także dużo warzyw. Za afrodyzjaki uważa się także krewetki, łososia. Świetną propozycją są także ostrygi, gałka muszkatołowa, arbuz, czy imbir.

To, co jemy ma większy wpływ na nasze życie i samopoczucie, niż nam się wydaje. Warto, żeby dieta była różnorodna, bogata w warzywa i owoce, a także zdrowe przekąski. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów też jest ważne. Naturalne afrodyzjaki sprawą, że nasze życie seksualne będzie udane, to z kolei bardzo pozytywne wpływa na zadowolenie z życia i relacje z partnerem.