Chociaż zaburzenia erekcji zazwyczaj są kojarzone z problemami dotyczącymi mężczyzn w starszym wieku, to tak naprawdę mogą dotknąć mężczyzn bez względu na to, ile mają lat. Kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji dotykają wielu mężczyzn, choć część z nich się do tego nie przyznaje. To bardzo wstydliwy problem, który odbiera pewność siebie. Jak temu zaradzić?

Przyczyny problemów z erekcją w młodym wieku
Istnieje bardzo dużo czynników, które mogą spowodować problemy z erekcją w młodym wieku. Najczęściej występującą przyczyną jest po prostu psychika. Psychogenne przyczyny zaburzeń potencji mogą pojawić się w wyniku inicjacji seksualnej lub mieć charakter nabyty. Najczęściej dotyczą lęku przed zakażeniem chorobami wenerycznymi, lęku przed niechcianą ciążą, pojawiają się również bardzo często obawy przed niemożliwością zaspokojenia partnerki seksualnej. Oczywiście takie problemy mogą mieć związek także z chorobami, urazami mechanicznymi, przyjmowaniem niektórych leków. Osoby otyłe mogą mieć większy problem z osiągnięciem wzwodu. Niekiedy winne jest także przemęczenie, brak wystarczającej ilości snu, przewlekły stres, niska samoocena, używki w postaci alkoholu czy papierosów. Możliwości jest wiele, dlatego kluczowe jest to, aby poznać źródło problemu, a dopiero później wybrać odpowiednie leczenie.

Problemy z potencją w młodym wieku wcale nie są takie rzadkie, jak może się wydawać. Nawet mężczyźni w młodym wieku doświadczają takich kłopotów, niemniej jednak przeważnie są to dolegliwości przejściowe.