Przyczyny problemów z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji mogą być różne i zależą od wielu czynników. Chociaż w aptekach nie brakuje środków, które mają za zadanie poprawiać erekcję oraz wspomagać libido, to prawda jest taka, że nie będą skuteczne, jeśli problem tkwi w głowie mężczyzny. Jakie czynniki psychogenne mają wpływ na zaburzenia erekcji?

Przemęczenie i stres
Stres i zmęczenie nie są sprzymierzeńcami udanego pożycia seksualnego. Chociaż mężczyzna będzie się starał i będzie chciał zadowolić swoją partnerkę, jeśli będzie zmęczony, niewyspany, to organizm po prostu może odmówić nam posłuszeństwa. Stres działa negatywnie na wiele aspektów naszego życia, dlatego warto zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Bardzo ważne jest także znalezienie wystarczającej ilości czasu na to, żeby móc wypocząć. Zrelaksowany i wypoczęty mężczyzna, z pewnością nie napotka żadnych problemów w sypialni.

Lęk przed zakażeniem się chorobami wenerycznymi
Ten problem dotyczy przede wszystkim mężczyzn w młodym wieku, który nie posiadają stałej partnerki. Jeśli często uprawiają przygodny seks, lęk przed zarażeniem się wirusem HIV, opryszczką narządów płciowych, HPV jest jak najbardziej uzasadnione. Jak pozbyć się takich obaw? Po prostu podczas zbliżeń seksualnych, należy zachować ostrożność i używać prezerwatyw.

Nieśmiałość
Kolejna sprawa to nieśmiałość w kontaktach damsko-męskich. Ten problem też przeważne dotyczy młodych mężczyzn, którzy nie mają jeszcze dużych doświadczeń z kobietami. Niekiedy problem stanowią także kompleksy, które skutecznie blokują Panów przed zbliżeniem.