Zaburzenia erekcji dotyczą mężczyzn w każdy wieku, a ich przyczyny są różne. Niekiedy chodzi o przemęczenie, stres, małą ilość snu, innym razem za zaburzenia potencji odpowiadają czynniki psychogenne takie jak lęk przed ciążą, lęk przed niezaspokojeniem partnerki, brak pewności siebie i wiele innych. Jak sobie pomóc?

Zioła na potencję – jakie kupić?

Zioła na potencję mogą być naprawdę pomocne podczas leczenia takich zaburzeń. Takie środki działają delikatnie i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Co więcej są wykorzystywane od lat w podnoszeniu sprawności seksualnej oraz męskiej płodności. W wielu kulturach zioła są po dziś dzień podstawą w leczeniu wielu chorób oraz dolegliwości. Niektóre zioła uważane są za prawdziwe afrodyzjaki, co więcej mogą stanowić dla mężczyzny cenne wsparcie w leczeniu impotencji czy zaburzeń erekcji. Oczywiście przed ich zastosowaniem warto zasięgnąć opinii lekarza, szczególnie jak bierzemy leki. Pamiętajmy, że niektóre zioła w nadmiarze mogą bardzo negatywnie wpływać na zdrowie.

Jednym z podstawowych ziół, które są polecane na zaburzenia potencji jest żeń-szeń. To zioło zwiększa syntezę tlenku azotu, który jest niezbędny w samym procesie erekcji. Głównym zadaniem żeń-szenia jest wsparcie w rozkurczu naczyń krwionośnych w jamistych ciałach prącia. Dzięki temu dochodzi do zwiększonego napływu krwi do penisa.

Kolejne zioło warte rozważenia to maca, które jest znane i cenione od setek lat. Bardzo często jest stosowane jako wsparcie w płodności, gdyż zwiększa ruchliwość plemników, reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia witalność.